فونت رویداد نوماتک

تاریخ : 1395/10/01    |    ساعت : 09:10    |    دسته بندی : الکامپ 1395

Nomatec

NEF فریمورکی که تجربه شما را از راهکارهای نرم‌افزاری متحول می‌کند.

بیست‌ودومین نمایشگاه الکامپ فرصت مناسبی برای رونمایی از آخرین دستاوردهای نوماتک در حوزه زیرساخت تکنولوژی مورد استفاده برای توسعه راهکارهای نرم‌افزاری بود. در همین راستا مهندس آیینی از نوآوری منحصربه‌فرد در طراحی معماری راهکارهای نرم‌افزاری نوماتک می‌گوید.

فریمورک نوماتک، NEF یا Nomatec Enterprise Framework بستری است که قابلیت‌های ویژه‌ای را برای توسعه راهکارهایی متناسب با نیازمندی‌های کسب‌وکار فراهم می‌کند.

"اگر بخواهیم مواردی کلی از این قابلیت‌ها را بیان کنیم، می‌توانیم به افزایش سرعت نرم‌افزار، امکان ارائه یکپارچگی در سطحی بالا و سرعت زیاد در سفارشی‌سازی نرم‌افزار اشاره کنیم."

تأخیر در بارگذاری اطلاعات، کندی نرم‌افزار در انجام عملیات و مواردی از این دست همواره مشکلات زیادی را برای کاربران ایجاد کرده‌است. در واقع یکی از عوامل اصلی که سازمان‌ها و شرکت‌ها را به استفاده از نرم‌افزار  ترغیب می‌کند سرعت بخشیدن به انجام کارها به واسطه خودکار شدن است. حال تصور کنید که همین مزیت کلیدی، کارکرد اصلی خود را از دست بدهد و نتیجه‌ای عکس داشته باشد.

مهندس آیینی از تجربیات خود در حوزه سرعت عملکرد نرم‌افزار و تجربه کاربری می‌گوید:

"بعضی از کاربران راهکارهای نرم‌افزاری به قدری از سرعت پایین انجام امور روزانه با نرم‌افزار شکایت دارند که ترجیح می‌دهند نرم‌افزار خریداری شده را علیرغم هزینه زیاد آن کنار بگذارند و از روش‌های قبلی استفاده کنند."

مسئله دیگر  یکپارچگی است. یکپارچگی را می‌توان در سطوح مختلفی تعریف کرد؛ یکپارچگی داده‌ها، فرایندها و ... . بدیهی است یکپارچگی حتی در سطوح اندک نیز سبب ایجاد انسجام در کسب‌وکارها می‌شود. با این حال مزیت و برتری زمانی حاصل می‌شود که بتوانید این یکپارچگی را در سطوح بالاتری عملیاتی کنید.

مهندس آیینی در این رابطه می‌گوید:

"در طراحی فریمورک نوماتک یا NEF از نوعی معماری استفاده شده که بستر لازم را برای توسعه راهکارهای یکپارچه در حوزه‌های مختلف کسب‌وکار فراهم می‌کند. به این ترتیب می‌توانید انسجام کاملی را در کسب‌وکار خود ایجاد کنید و اثرات قابل توجه آن را در همه جنبه‌ها مشاهده کنید."

مسئله سوم قابلیت سفارشی‌سازی است. راهکارهای نرم‌افزاری معمولاً باید با توجه به نیازمندی‌های هر کسب‌وکار  سفارشی‌سازی یا customize شوند. سفارشی‌سازی مسئله‌ای بسیار حساس است؛ چرا که در عین لزوم انجام این کار، سفارشی‌سازی بیش از اندازه با توجه به تجربیات موجود معمولاً سبب شکست پروژه‌های استقرار شده است. از این رو این مسئله باید به دقت مدیریت شود.

مهندس آیینی اضافه می‌کند:

"سفارشی‌سازی نرم‌افزار همواره یکی از دغدغه‌های اصلی مدیران پروژه استقرار و تیم راهبری پروژه استقرار در شرکت مشتری بوده است. نوماتک در طراحی فریمورک NEF به این مسئله نیز توجه ویژه‌ای داشته است. راهکارهای توسعه داده شده بر این بستر به صورت پویا می‌توانند در لحظه سفارشی‌سازی شوند و خود را دقیقاً با نیازمندی‌های یک کسب‌وکار سازگار کنند."