فونت رویداد نوماتک

تاریخ : 1395/12/10    |    ساعت : 12:00    |    دسته بندی : نمایشگاه کار 1395

Nomatec

همایش دورنمای اقتصاد ایران 96 : بهره‌وری پایین اقتصاد ایران، امکان رشد اقتصادی را محدود کرده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت نوماتک، همایش دورنمای اقتصاد ایران 96 در تاریخ نهم اسفند ماه 95 در ساعت 14 تا 20 در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد و شرکت نرم‌افزاری نوماتک به عنوان یکی از حامیان ویژه، میزبان 750 شرکت‌کننده این همایش بود.

همایش دورنمای اقتصاد ایران از سال 1391 هر سال برگزار می‌شود و امسال پنجمین دوره آن توسط مؤسسه اقتصاد ایرانیان و با حمایت علمی دانشگاه خوارزمی با هدف بررسی تصویر اقتصاد ایران و جهان در سال پیش رو برگزار شد، پذیرای 19 نفر از اساتید اقتصاد و تحلیلگران بود که در طول سه پنل به سه مبحث مهم اقتصادی پرداختند:

-        اقتصاد مقاومتی، برنامه ششم توسعه و بودجه 96

-        چشم‌انداز بازار پول و سرمایه

-        روندهای آتی در بازار مسکن و املاک

 

به گزارش خبرگزاری مهر، امیررضا حسنی، دبیر همایش دورنمای اقتصاد ایران 96، طی سخنرانی خود بر لزوم سرمایه‌گذاری بر روی آگاهی در بازار تأکید کردند و افزودند "بازار مسکن یا سرمایه قرار نیست به کسی سود بدهد؛ چرا که آن‌ها بانک نیستند و اگر از روی آگاهی، سرمایه‌گذاری نکنیم، سودی به دست نخواهیم آورد."

به گفته حسنی دبیر همایش دورنمای اقتصاد ایران 96،  تئوری این همایش این است که بگوید رشد اقتصادی در شرکت‌های مختلف حاصل رشد تکنولوژی است. ما در طی 12 سال رشد اقتصادی منفی را تجربه کرده‌ایم؛ ولی شرایط اقتصادی ما مطلوبیت لازم را نداشته است. دلیل این است که بهره‌وری اقتصاد ایران پایین است.